…Від людини залишаються тільки лиш діла її.
Максим Горький

 «Не святі горшки ліплять», – говорить народна мудрість. Але ремесло гончара – не проста справа і, щоби створювати красу зі звичайної глини, потрібно роками наполегливо вчитися, працювати, удосконалювати майстерність.

Пологівська земля багата на талановитих майстрів. А оскільки, Пологи по
праву вважаються столицею запорізької кераміки, не дивно, що багато із них обирають справою життя саме роботу із глиною. Одна із них – Наталія Володимирівна Порада – чудова людина, талановита майстриня і художниця, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

З дитинства Наталія захоплювалася мистецтвом. Вже у 12 років вона закінчила художню школу, пізніше  –  Пологівське професійно-технічне училище за спеціальністю «художник-дизайнер». Деякий час працювала в ньому викладачем. Згодом вступила до Заочного народного університету мистецтв на факультет «Образотворче мистецтво», навчалася в Таврійському художньому коледжі та Бердянському державному педагогічному університеті ім. П.Д. Осипенко.

У 2005 році пані Наталія отримала звання майстра декоративно-прикладного мистецтва, а у 2011 – майстра народного мистецтва (художня кераміка).

Активна, дієва, творча Наталія Порада прагнула ділитися своїми знаннями, розвивати прекрасне у дітях. Вона працювала у Будинку дитячої та юнацької творчості, у Пологівській дитячій школі мистецтв, а в 2013 році очолила художню студію «Арт-світ» (село Інженерне).

Наталія з учнями постійно представляли Пологівщину на різних районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках, фестивалях, конкурсах, ярмарках, майстер-класах. Стиль її робіт ґрунтувався на традиціях народного мистецтва та водночас був новаторським, глибоко індивідуальним.

Серед робіт пані Наталії – художні полотна, розпис на настінних тарілях, панно, керамічні вироби (дитячі іграшки, реалістичні та міфічні скульптури, невеликі сюжети на народну тематику та багато іншого). Її роботи вирізняються органічним поєднанням пластики форм та орнаментальним декором, вони унікальні, вишукані, неповторні.

Творча спадщина Н. Поради була високо оцінена шанувальниками і занесена до Міжнародного каталогу «Рукотворний світ-3» часопису «Ковальська майстерня», де презентовані кращі зразки українського та світового мистецтва.

Доля наділила Наталію яскравим та творчим, але, на жаль, таким коротким життєвим шляхом, який обірвався у 2016 році. По собі вона залишила неоціненний скарб – неабиякий творчий спадок.

Нещодавно Тетяна Тоцька (сестра Н.В. Поради) передала до фондової колекції Пологівського краєзнавчого музею частину робіт видатної майстрині. Серед них: вазони для квітів, скульптури фантастичних тварин та казкових персонажів. Усі вони індивідуальні, неповторні, старанно збережені дбайливими руками рідних.

Після наукового опрацювання глиняні вироби Наталії Володимирівни Поради займуть чільне місце у експозиції музею.

Пологівщина пишається та пам’ятає яскраву, талановиту, непересічну особистість, одну із тих людей, чиї мистецькі доробки впливають на формування ідентичності нашого народу.

1 2 3

7 6 10

 

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: