Басанська вода

  Вода – це життя. Так стверджує народна мудрість. І дійсно, без води припиняється існування всього живого на землі, у тому числі і людини. Вчені довели, що організм людини  до 90% складається із води, і що прожити без цієї прозорої, прохолодної рідини людина може лише 3 дні.

  В давнину наші предки вміли визначати, знаходити підземні джерела з добрими смаковими властивостями і саме в тих місцях копали собі криниці та колодязі. У наш час доведено, що вода розрізняється не тільки за смаком, а й має різні цілющі, лікувальні властивості, що допомагають від певних недугів. Добре відомі такі лікувальні джерела в Моршині, Трускавці, Миргороді. В селі Басань нашого району теж є своя смачна вода, ще й до того ж насичена мінеральними солями, при вживанні яких оздоровлюється і зміцнюється організм людини.

  Старожили переповідають, що  теперішнє село Басань виникло завдяки цій воді. Ще козаки вгамовували спрагу цією джерельною водою і високо цінували її смак. А будучи в поході на Чернігівщині спробували козаки тамтешньої води. Та не сподобалася їм водиця: і холодна, і прозора, але не смачна. І розповіли вони чернігівським селянам про смачну воду в степовому запорізькому краю та й вирушили собі знову на Січ. А через деякий час жителі с.Стара Басань Чернігівської губернії прибули у наші краї та на місці з доброю водою, що вказали козаки, заснували поселення  Басань.

  Вже за часів радянської влади керівництво місцевого колгоспу ім. Щорса вирішило пробурити свердловину, щоб використовувати воду для власних господарських потреб. Буріння Басанської свердловини, глибина якої майже 100 метрів, розпочалося у квітні 1961 року, а закінчилося у лютому 1962 року.

  У 1990-их роках  воду відправили на аналіз в Одеський інститут курортології, де і встановили, що вона містить мінеральні речовини, які корисні для нормальної роботи шлунку, печінки, нирок. На початку 2000-их років ЗАТ «Колос – 97» запустило у дію виробничу лінію, де розливали мінеральну столову «Басанську воду» у зручні 1,5 л пляшки. Потужність підприємства дозволяла випускати 16 тисяч пляшок «Басанської» щодня. Для цього із Басанського джерела привозили на завод по 24 куб. м води щодоби.

  Цілюща, а головне, смачна Басанська вода і зараз користується попитом. Багато пологівців скуштувавши її одного разу вже не можуть відмовитись від справжнього дива пологівської землі – прозорої, смачної і корисної води із Басані

 

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *