Чеберко Андрій Іванович

У 2015 році до плеяди Почесних громадян нашого міста додалося іще одне відоме ім’я. В рамках урочистостей з нагоди Дня міста Пологи це високе звання рішенням сесії міської ради присвоєно Андрію Івановичу Чеберку. Народився він в невеличкому мальовничому селі Ульянівка нашого району 9 квітня 1948 року.
Його дитинство припало на непрості повоєнні роки. В 17 років розпочав він свою трудову діяльність, працюючи слюсарем-монтажником, електрогазозварювальником в Пологівському районному об’єднанні «Сільгосптехніка». Та, незважаючи на всі труднощі,  А. Чеберко вирішив отримати вищу освіту і втупив до Запорізького машинобудівного інституту ім. Чубаря, де навчався за спеціальністю «Технологія та обладнання зварювального виробництва». Отримавши освіту, Андрій Іванович працював на Запорізькому ВО «Моторобудівельник», був старшим інженером Запорізького машинобудівного інституту. З 1973 року працював майстром цеху ЗБВ тресту «Хімбуд» в м. Шемонаїха Східно-Казахської області, а з 1990 року – на свинцевому комбінаті  тієї ж області, де пройшов трудовий шлях від інженера відділу головного механіка до начальника рудника Зирянівського свинцевого комбінату. З 1990 по 1992 роки він знаходився у відрядженні в Республіці Куба, де обіймав посаду радника директора гірничо-збагачувального комбінату та керівника групи технічного сприяння підприємства «Кастельянос». У 1992 році Андрій Іванович повернувся в Пологи і був призначений на посаду головного інженера СП «Дніпрокераміка», а з 1998 р. – на посаду директора цього підприємства. Нелегкий шлях становлення пройшло підприємство «Дніпрокераміка». Та завдяки вмілому керівництву Андрія Івановича, його рішучості, інноваційних підходах у виробництві сантехнічної продукції «Дніпрокераміка» не тільки змогла вижити у складні кризові роки, а й стала одним із найуспішніших підприємств району. З ім’ям А. Чеберка пов’язаний успіх заводу:  він модернізував продукцію, освоїв нові види виробництва сантехніки, максимально автоматизував процеси виробництва, що дало можливість підприємству стати в ранг найсучасніших. Андрію Івановичу вдалося налагодити збут продукції на експорт і нині вона користується попитом у багатьох країнах світу. Про високу якість продукції говорить те, що у 1999 році ТОВ «Дніпрокераміка» стало лауреатом виставки «Зроблено в Україні» і отримало відзнаку «Вища проба», що дає право ставити на продукції відповідний знак.
Свою першу трудову відзнаку А. Чеберко отримав іще у 1970 році – нагороджений медаллю «За доблестный труд». У 2000 році Андрій Іванович брав участь у національній іміджевій програмі «Лідери ХХІ століття», де йому було присвоєно звання «Ділова людина року». У 2000 та 2002  роках Запорізькою обласною державною адміністрацією Чеберко А.І був визнаний «Кращим роботодавцем року». Серед його нагород – медаль «За ефективне управління» (2001 р.), почесний знак «За заслуги перед містом Пологи» (2002 р.), Почесна грамота Верховної Ради України «За особливі заслуги перед українським народом» (2003 р.), пам’ятний знак «За заслуги перед Пологівським районом» (2004 р.),  медаль «За розвиток Запорізького краю» ІІІ ступеня (2008 р.). У 2013 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».
Андрій Іванович бере активну участь у громадському житті міста та району. Він неодноразово обирався депутатом Пологівської міської та районної рад, представляв інтереси Пологівщини в Запорізькій обласній раді.
У 2007 році він закінчив Дніпропетровський хіміко-технологічний університет. Того ж  року захистив дисертацію на звання кандидата технічних наук з теми «Санітарно-технічна кераміка на базі Положських сировинних матеріалів». Андрій Іванович є автором книги «Совершенствование производства санитарных керамических изделий», що видана у 2008 році.
На сьогодні А.Чеберко обіймає посаду генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпрокераміка». Він пишається тим, що зумів зібрати і, не зважаючи на всі труднощі, зберегти колектив та його кращі кадри, адже тільки з однодумцями можливо досягти бажаних результатів та вершин успіху. Він продовжує наполегливо працювати, від цього залежить не лише престиж підприємства, його стабільність та процвітання, а й люди, які довірили свої долі талановитому керівнику Андрію Івановичу Чеберку.

Чеберко А.І.

Чеберко А.І.

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *