27 вересня в Україні відзначають Всесвітній день туризму. У наш час подорожі – це не лише спосіб цікаво провести дозвілля, це спосіб життя, це пізнання світу, інших людей і себе.
Тому пропонуємо вам мандрівку Пологівською об’єднаною територіальною громадою.
Почнемо наш туристичний маршрут із села Семенівка. Тут знаходиться унікальна історична пам’ятка – залишки Кирилівської фортеці Дніпровської лінії укріплень. Початок її будівництва – 1770 рік. Саме з будівництва Кирилівської фортеці розпочинається офіційне заселення Пологівщини.
А в Басанському старостинському окрузі в мальовничому місці, на пагорбі, на правому березі річки Мала Токмачка розташувався величний Храм Успіння Пресвятої Богородиці. Є у селі і своя смачна вода, Басанська, яка збагачена мінеральними солями. Вживаючи таку воду, зміцнюється та оздоровлюється весь організм людини.
Мандруючи Інженерненським старостинським округом, пропонуємо оглянути звитяжний пам’ятник праці – трактор «ЧТЗ С». Розташована в селі і художня студія «Арт-світ». Тут вчать дітлахів працювати з глиною, знайомлять з гончарним ремеслом і керамічною справою. А щоби гарно провести час у приємній компанії та насолодитися смачними стравами традиційної української кухні завітайте в шинок «Чумацький шлях».
Наближаємось до славного міста Пологи. І цікавий об’єкт – залізничний вокзал станції Пологи. Це перша будівля, яка вітає гостей міста, що їдуть потягами. Витончена архітектурна споруда створює атмосферу гостинності та затишку, яку відчуває кожен, хто побуває на станції.
На станції вашу увагу приверне старий паротяг, який після тривалої служби став пам’ятним знаком працівникам залізниці. Зацікавить подорожуючого і колишній залізничний вокзал станції Пологи (нині – це одна з будівель КУ «Міжшкільний навчальний виробничий комбінат» ПМР). До 1902 р. тут розташовувався залізничний вокзал, пізніше церковно- парафіяльна школа. В довоєнні роки тут була середня школа № 75 Сталінської залізниці.
Поруч знаходиться будівля колишньої чоловічої гімназії – двоповерхова споруда із червоної цегли. Пізніше тут була неповна середня та вечірня школи.
Ідучи центральною вулицею Єдності, увагу привертає Будинок преси, де з 1964 року знаходиться районна друкарня та редакція газети «Пологівські вісті». Ця споруда є однією з найстаріших будівель міста. За підрахунками їй щонайменше 100 років.
Поруч розміщені цікаві арт-об’єкти. Скульптура «Лебеді кохання» є символом кохання, вірності та відданості. Два білосніжних лебедя схилили голови один до одного, утворюючи одне на двох, назавжди закохане серце. Поряд – розкішний фонтан. Вночі він світиться, надаючи своїм струмочкам різнобарвного сяйва. Фонтан має свого не менш вражаючого «близнюка», який розташований на території мікрорайонуПологи-5.
По вулиці І. Чеберка вирізняється з поміж інших будівля колишньої синагоги. Синагогу було споруджено силами місцевої єврейської громади на початку 20 століття.
Є у нас і пам’ятні місця, проходячи повз які, замирає серце і ти схиляєш голову у вдячності славетним героям-українцям, нашим землякам, за мирне небо над головою. Біля міської ради є пам’ятні знаки загиблим воїнам-інтернаціоналістам, Героям революції Гідності. Поруч із ними встановлений меморіальний стенд «Вони віддали життя, захищаючи Україну» із портретами Героїв Небесної сотні. Містить стенд і портрети трьох воїнів-пологівців, які загинули в зоні АТО/ООС: Артема Корнєва, Дмитра Шингура та Романа Соловйова.
На березі легендарної річки Конка буяє різнотрав’я паркової зони відпочинку «Бублик», де полюбляють проводити своє дозвілля мешканці нашої громади.
Пологівщина має своє природне багатство – глину. Завдяки цьому місто Пологи по праву вважають столицею Запорізької кераміки. В художньо-керамічній майстерні «Добра глина» виготовляють різноманітні вироби: посуд, настінні тарілі, сувеніри, садово-паркову скульптуру.
Обов’язково варто завітати до Пологівського районного краєзнавчого музею – скарбниці історичної та культурної спадщини нашого краю. Музейний фонд налічує більше 12 тисяч унікальних історичних пам’яток. Локальна історія висвітлена в 6 експозиційних залах.
Завершуючи нашу подорож, хочеться згадати народну мудрість: «Багато країн пройшов, а добро лиш у рідному краї знайшов». І дійсно, дуже часто ми палаємо пристрасним бажанням відвідати найгарніші куточки світу, іноді не помічаючи краси своєї батьківщини. Тож, обов’язково подорожуйте рідним краєм.
Ми вітаємо з Днем Туризму всіх, хто не задовольняється чужими розповідями, а дивиться на дивовижні речі своїми очима. Цікавих вам подорожей і походів, нових незвіданих місць і захоплюючих пригод!
-
Графік роботи:
Понеділок-четвер:
з 8.00 год. до 17.00 год.
П’ятниця-субота:
з 8.00 год. до 15.45 год.
Обідня перерва:
з 12.00 год. до 12.45 год.
Вихідний: НеділяАдреса:
70600,
Запорізька область,
Пологівський район,
місто Пологи,
пров. Водопровідний, 10Телефони для довідок:
(06165) 2-25-82
(06165) 2-39-50Ми в соц.мережах: Розділи сайту
- 7 чудес Пологівського району
- Із фондової колекції
- Історичні довідки щодо становлення та розвитку території старостинських округів Пологівської міської територіальної громади
- Знаменні та пам'ятні дати
- Краєзнавчий вісник
- Музейні зустрічі
- Новини / Афіша
- Подаруй музею експонат…
- Почесний громадянин міста Пологи
- Природно-заповідний фонд
- Славиться Пологівщина земляками
- Туристичні маршрути Пологівщини
- Туристичні об'єкти
- Туристичні перлини Пологівщини
-