І знову цікава знахідка в музеї!

Сьогодні, 23 жовтня, до комунальної установи «Пологівський районний краєзнавчий музей» надійшла цікава знахідка – фрагмент надмогильної плити з єврейського поховання, орієнтовно кінця ХІХ – початку ХХ століття.  Цю плиту випадково виявили на околиці села Пологи та повідомили про її місцезнаходження до установи. Звичайно ж, таку знахідку не можна було лишити без уваги. Тому музейники, не гаючи часу, подбали про її переміщення.

Відомо, що в краєзнавчому музеї вже є одна надмогильна плита з єврейського поховання, датована 1902 роком. Її було перевезено з Федорівки, де плиту виявила місцева жителька. В поточному році був здійснений переклад напису з івриту, що викарбовано на надгробку. Тепер музейникам відомо кому і коли була вона встановлена. Нині ця пам’ятка історії нашого краю є цінним музейним предметом та частиною Державного музейного фонду України.

На території нашого краю свого часу існували єврейські поселення (колонії), жителі яких залишили по собі багато матеріальних згадок. До них відноситься і виявлена плита.

Нині в селі Пологи поряд з цивільним кладовищем є куточок з єврейськими похованнями. Імовірно, що знайдена плита теж стояла на цій території. Чи то з часом вона сама впала, чи можливо, це наслідок навмисного демонтажу та врешті-решт унікальна пам’ятка історії опинилася в рові серед сміття.

Сьогодні плита була доставлена в музей. Вона займе гідне місце в музейній колекції. Музейники вже почали працювати над здійсненням перекладу. Тож, незабаром ми відкриємо іще одну таємницю з історії нашого краю.

Переміщення цієї знахідки відбулося завдяки допомозі колег із районного організаційно-методичного центру, за що їм велика подяка.

IMAG2817. IMAG2822.

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: