Вербівський старостинський округ

Село Вербове Пологівського району засноване у 1790 році переселенцями із села Вербки Полтавської губернії.

За іншою версією, село у 1820 році започаткували вихідці із села Мала Токмачка (нині Оріхівського району). В підтвердження цієї версії є мапи 1808 року, на яких Вербове не позначене.

Існує припущення, що Вербове засноване як німецька колонія на початку ХХ ст.

Розташоване село Вербове по обидва берега балки Вербової за 30 км від районного центру. Назва походить від назви балки, де густо росли верби. Відомо, що через село проходив торговий чумацький шлях, діяли заїжджий двір і шинок. Свого часу тут діяло лютеранське училище, приміщення якого не збереглося.

12 травня 1860 року у с. Вербовому Бердянського повіту освячена церква Різдва Божої Матері. До парафії церкви входили села Вербове та Барвинівка, яке спочатку було південно-східною частиною Вербового, а після побудови церкви відокремилося. З 4 лютого 1872 року почало діяти церковно-парафіяльне опікування (благодійна установа).

Здебільшого, жителі Вербового утримували невеликі власні господарства. А ті, хто були безземельними, наймитували у поміщиків Госсена і Нейфельда та у німців-колоністів, що жили в долині р. Молочної.

Після подій Української революції 1917-1921 років селяни об’єдналися у ТСОЗи: «Трудове селянство», «Заповіт Леніна», «Червона Зірка», «Незаможник».

У 1919 році утворилася Вербівська сільська рада.

7 березня 1923 року, згідно постанови ВУЦВКу, адміністративно-територіальний поділ на повіти та волості був ліквідований. Утворено Петропавлівський район з центром у с. Петропавлівка. До складу району увійшли колишні волості: Новогригорівська, Петропавлівська (Мелітопольського повіту), Новомихайлівська, Басанська (Гуляйпільського повіту) та Вербівська (Великотокмацького повіту).

Згідно постанови ВУЦВКу від 3 липня 1925 року Петропавлівський район був розформований. Вербівська сільська рада увійшла до складу Пологського району Запорізького округу.

У 1930-х роках ТСОЗи Вербівської сільської ради об’єдналися в колгосп «П’ятирічка», що згодом розділився на три господарства: «Ленінський шлях», «П’ятирічка», «Ідея Ілліча».

До 1930-их років на території села діяли 4 школи, був магазин, поштове відділення. Лікарську допомогу надавав фельдшер Бакута Х.Т., який приймав хворих у себе вдома.

Вже у 1937 році в сільраді Вербового з’явився  перший телефон, а на стовпах біля колгоспних контор – перші радіоточки. Саме у ці роки село Барвинівка злилося з Вербовим.

Постановою ВУЦВКу від 17 лютого 1935 року за рахунок укрупнення районів Вербівська, Тарасівська та Шевченко-1 сільські ради ввійшли до складу Великотокмацького району. А 16 липня цього ж року Вербівська сільська рада була перечислена до складу Чубарівського (Пологського) району.

Як і в багатьох інших селах району, у Вербовому на початку ХХ ст. організувалися лікнепи, де грамоту вивчали діти та дорослі. З ентузіазмом молодь навчалася на курсах трактористів, водіїв, комбайнерів. Не лише юнаки, а й дівчата сідали за кермо нової техніки. Добре знають у Вербовому жінок-трактористок О. Бакуту, Г. Шевченко, Л. Сердюк, К. Малашину та інших.

У 1941 році у Вербовому планували відкрити середню школу, та не сталося. Почалася Друга світова війна, тимчасова окупація села. Понад 800 осіб працездатної молоді було вивезено на примусові роботи до Німечичини, серед яких: Тараненко М.Р., Цибулько Т.В., Чорницька Л.Є та інші.

У період з 1943 по 1944 роки на території Вербівської сільської ради діяли 6 польових шпиталів, один із яких розміщувався на території школи.

19 вересня 1943 року село Вербове звільнене від нацистської окупації частинами 50 гвардійської стрілецької дивізії 5-ї ударної армії Південного фронту. За переказами очевидців: на території села велися запеклі бої.

На фронтах Другої світової війни воювали 989 вербівчан, 58 із них за особливі заслуги нагороджені орденами і медалями.

Вшановуючи пам’ять воїнів-захисників, у Вербовому у 1969 році на братській могилі радянських воїнів був встановлений пам’ятник.

У повоєнні роки в селі було збудовано 60 громадських споруд та 158 житлових будинків.

У грудні 1947 року проведені перші вибори до місцевих рад. 27 грудня 1947 року відбулася перша сесія Вербівської сільської Ради депутатів трудящих.

Станом на 01січня 1951 року на території Вербівської сільської ради нараховувались 444 одиниці тяглової сили (коней та волів).

У 1957 poці вci колгоспи на території сільради об’єдналися в єдине господарство – колгосп «Шлях Леніна», який у 1993 poцi був реорганізований в колективне господарство «Нива».

У 1965 році в користуванні громадян Вербового було 450 радіоприймачів, 80 телевізорів, 65 мотоциклів та 4 автомобілі. В селі діяли 4 магазини, комбінат побутового обслуговування, відділення зв’язку та ощадна каса. Функціонувала лікарня на 35 ліжок, аптека, дитячий садок на 60 місць та 4 бібліотеки.

Станом на 1966 рік у селі проживало 2 480 осіб.

У 1970-1980-х роках у центрі села Вербове розміщувалася Дошка пошани, яка славила працівників сільгоспвиробництва.

У 1998 році у Вербовому проходив конкурс «Людина року».

У 2000 poцi в результаті реорганізації одноіменного колективного господарства створене ТОВ «Агрофірма «Нива».

Станом на 2003 рік в селі мешкали 1 293 особи.

У 2007  році після  капітального ремонту   відновлено  роботу  сільського  будинку  культури.

У 2010 році Вербівською сільською радою прийняте рішення про відновлення церкви в селі. Зокрема, вирішено пристосувати для цього приміщення колишньої музичної школи, де був здійснений капітальний ремонт за кошти сільради, громади.

Того ж , 2010 року, відбулася газифікація села.

Станом на 01.01.2015 року на території Вербівської сільської ради проживали 931 особа.

У 2016 році на вимогу Закону України від 09.04.2015 за № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в селі Вербове були перейменовані вулиці Леніна, Куйбишева, Ватутіна, Котовського, Червона Зірка, Щорса, Пархоменка та провулок Комсомольський відповідно на вулиці Миру, Зоряну, Чарівну, Вишневу, Степову, Шосту, Щасливу та провулок Луговий.

У 2017 році у Вербівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося відкриття меморіальної дошки земляку, учаснику бойових дій в Афганістані Василю Мирошниченку.

Згідно рішення сесії Пологівської міської ради Запорізької області від 26 листопада 2020 р. № 17 «Про початок реорганізації Вербівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Григорівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Костянтинівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Пологівської сільської ради Пологівського району Запорізької області, Тарасівської сільської ради Пологівського району Запорізької області» шляхом приєднання до Пологівської міської ради розпочато процедуру реорганізації Вербівської сільської ради Пологівського району Запорізької області.

Рішенням сесії Пологівської міської ради Запорізької області від 4.01.2021 № 164 «Про утворення старостинських округів Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області» утворено Вербівський старостинський округ, що складається із села Вербове Пологівського району Запорізької області, з центром у селі Вербове.

На сьогодні в селі діють: Вербівська загальноосвітня школа I-III cт., ясла-садок «Росинка», бібліотека, будинок культури, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, медичний кіоск, відділення поштового зв’язку.

Відома у районі «Агрофірма «Нива» та фермерські господарства «Амір», «Гілея», «Саша».

Детальніше дізнатися про історію села, про неймовірні долі вербівчан, можна завітавши до сільського музею.

Уродженцями села є:

Гайдабура Михайло Денисович (13.05.1909 – січень 1942). Письменник, критик, журналіст, член Спілки письменників України, автор книги оповідань «У морі» (1938).

На початку липня 1941 року записався добровольцем до лав Червоної Армії. Ніс службу на військовому кораблі Балтійського флоту, згодом воював у Севастополі, командував підрозділом морської піхоти. Загинув під час оборони Севастополя у 1942 році.

У травні 1970 року рішенням Запорізької обласної організації Спілки письменників України обласному літературному об’єднанню присвоєне ім’я Михайла Гайдабури.

 

Качан Василь Іванович, керівник сільськогосподарського ТОВ «Агрофірма «Нива», колишній депутат Пологівської районної ради. Нагороджений відзнакою «За заслуги перед Пологівським районом» (2005), занесений до районної Книги пошани (2002, 2011).

 

Лісняк Василь Андрійович (30.01.1908-11.11.1963). Поет, колишній головний редактор газети «Колективні лани» (нині «Пологівські вісті») та «Червоне Запоріжжя» (нині «Запорізька правда»), член Спілки письменників України. Автор збірок «Степові пісні» (1949), «Люблю село», «Уміння жити»

 

Лемішко Микола Андрійович (25.08.1952-10.09.1984). Живописець. Створював натюрморти, пейзажі, тематичні картини, портрети у реалістичному стилі. Член Спілки художників України (1983). Закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту (1974). Працював художником у м. Навої (Узбе­­кистан, від 1976); на Запорізькому художньо-виробничому комбінаті (1980-1984). Учасник республіканських та всесоюзних мистецьких виставок (від 1978). У 1985 році відбулася персональна виставка (посмертна)

 

Народився в селі Вербове Сіденко Іван Григорович. Директор комунальної установи «Пологівська дитячо-юнацька спортивна школа» Пологівської районної ради Запорізької області (1982-2017), ветеран педагогічної праці. Нагороджений знаком «Відмінник народної освіти» (1985), відзнакою «За заслуги перед Пологівським районом» (2008), почесним знаком «За заслуги перед містом Пологи» (2017), занесений до районної Книги пошани (2009).

 

Народився в селі Вербове Северин Станіслав  Федорович. Колишній начальник Запорізького відділення Придніпровської залізниці, заслужений працівник транспорту України, почесний залізничник, почесний громадянин міста Пологи (1998). Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, занесений до районної Книги пошани (2001)

 

Терещенко Зінаїда Пилипівна (30.10.1912-11.12.2007). Герой Соціалістичної Праці (1960). Працювала в м. Запоріжжя на моторобудівному заводі (1951-1967), депутат Запорізької міської ради двох скликань. Нагороджена орденом Леніна (1960), численними медалями

 

Список осіб, які померли під час Голодомору 1932-1933 років в Чубарівському районі Дніпропетровської області (нині Пологівський район Запорізької області)

Вербівська сільрада

Акімов Макар Улянович, 45, колгоспн., укр., 12.12.1933, водянка серця, параліч

Бакута Іван Андрійович, 9 м., колгоспн., укр., 20.07.1933, дитяча бігунка

Бакута Марія Василівна, 72, колгоспн., укр., 19.06.1933, стареча слабкість

Басараб Юмин (?) Якович, 56, колгоспн., укр., 16.05.1932, катар шлунку та кишок

Бережко Кость Петрович, 9 дн., колгоспн., укр., 26.06.1933, вроджена слабкість

Бережко Раїса Павлівна, 6 м., колгоспн., укр., 03.07.1933, дитяча бігунка

Берешко Анатолій Васильович, 10 м., колгоспн., укр., 05.10.1932, дитячий пронос

Берешко Грицько Іванович, 2 дн., колгоспн., укр., 19.09.1932, вроджена слабкість

Босенко Горпина Яківна, 80, на утрим., укр., 16.07.1933, стареча слабкість

Будило Василь Павлович, 51, колгоспн., укр., 30.08.1933, туберкульоз легенів

Бурило (?) Любов Петрівна, 1, колгоспн., укр., 08.11.1932, кір

Бурсук Андрій Павлович, 8, колгоспн., укр., 06.06.1933, безбілковий набряк

Буряк Микола Васильович, 3, колгоспн., укр., 08.06.1933, утоплення

Вовкодав Андрій Семенович, 3, колгоспн., укр., 26.10.1932, кір

Вовкодав Кость Онисійович, 2, колгоспн., укр., 03.06.1933, запалення легенів

Вовкодав Явдоха Сидорівна, 66, колгоспн., укр., 23.05.1933, стареча слабкість

Волга Василь Веремійович, 7, колгоспн., укр., 15.07.1933, безбілковий набряк

Волга Михайло Веремійович, 5, колгоспн., укр., 05.07.1933, безбілковий набряк

Волга Петро Веремійович, 1, колгоспн., укр., 16.07.1932, запалення легенів

Волкодав Антоніна Антонівна, 9, колгоспн., укр., 09.07.1933, безбілковий набряк

Голуб Дмитро Степанович, 17, колгоспн., укр., 14.03.1933, запалення легенів

Голуб Пилип Іванович, 78, колгоспн., укр., 27.04.1933, стареча слабкість

Голуб Степан Степанович, 5, колгоспн., укр., 26.05.1933, запалення мізків

Гриценко Гапка Юхимівна, 88, на утрим., укр., 08.07.1933, стареча слабкість

Даценко Векла Федорівна, 67, на утрим., укр., 20.05.1933, стареча слабкість

Даценко Іван Прокопович, 2, колгоспн., укр., 27.04.1933, дитячий пронос

Даценко Михайло Федорович, 4, колгоспн., укр., 29.05.1933,безбілковий набряк

Даценко Ольга Федорівна, 6, колгоспн., укр., 26.05.1933, безбілковий набряк

Дащенко Химка Пилипівна, 43, колгоспн., укр., 25.06.1933, не вказ.

Демиденко Грицько Пилипович, 4, колгоспн., укр., 20.06.1933, безбілковий набряк

Демиденко Марія Артемівна, 28, колгоспн., укр., 22.06.1933, безбілковий набряк

Демиденко Ганна Пилипівна, 2, одноосібн., укр., 01.07.1933, безбілковий набряк

Дикий Іван Олексійович, 7 м., колгоспн., укр., 18.04.1933, дитячий пронос

Дорошенко Борис Мойсейович, (?) 6 м., колгоспн., укр., 13.06.1932, запалення легенів

Дорошенко Ганна Василівна, 10 м., колгоспн., укр., 13.05.1933, дитячий пронос

Дорошенко Ганна Гаврилівна, 3, колгоспн., укр., 29.04.1932, запалення легенів

Дорошенко Грицько Іванович, 21, колгоспн., укр., 19.04.1932, туберкульоз легенів

Дорошенко Іван Васильович, 45, колгоспн., укр., 07.09.1933, параліч тіла

Дорошенко Іван Васильович, 10, дн., колгоспн., укр., 20.10.1932, вроджена слабкість

Дорошенко Марія Афанасіївна, 13, колгоспн., укр., 19.05.1933, туберкульоз легенів

Дорошенко Марія Олексіївна, 3 м., колгоспн., укр., 31.10.1932, дитячий пронос

Дорошенко Марія Тимофіївна, 18, колгоспн., укр., 30.04.1932, туберкульоз легенів

Дорошенко Микола Панасович, 3, колгоспн., укр., 17.07.1933, дитяча бігунка

Дорошенко Михайло Федорович, 4 м., колгоспн., укр., 14.03.1932, запалення легенів

Дорошенко Олександра Максимівна, 5, колгоспн., укр., 26.06.1933, безбілковий набряк

Дорошенко Олексій Максимович, 4, колгоспн., укр., 25.06.1933, безбілковий набряк

Дорошенко Олексій Митрофанович, 27, колгоспн., укр., 25.07.1932, туберкульоз легенів

Євтушенко Ганна Петрівна, 6, колгоспн., укр., 11.10.1932, кір

Євтушенко Іван Осипович, 87, колгоспн., укр., 09.06.1933, безбілковий набряк

Євтушенко Надія Яківна, 2, колгоспн., укр., 29.07.1932, запалення легенів

Євтушенко Федір Петрович, 3, колгоспн., укр., 10.10.1932, кір

Єрмоленко Герасим Андрійович, 25, колгоспн., укр., 27.01.1933, запалення легенів

Єрмоленко Микола Михайлович, 5, колгоспн., укр., 12.07.1932, туберкульоз, менінгіт

Жук Іван Григорович, 19 дн., колгоспн., укр., 27.08.1933, вроджена слабкість

Жук Іван Михайлович, 5, колгоспн., укр., 13.05.1933, дитяча бігунка

Жук Михайло Варивонович, 45, колгоспн., укр., 25.05.1933, вада серця

Жук Петро Григорович, 1 м., колгоспн., укр., 17.06.1932, вроджена слабкість

Заїченко Грицько Тимофійович, 63, колгоспн., укр., 18.01.1933, запалення легенів

Заїченко Ера Іванівна, 1, колгоспн., укр., 17.11.1932, кір

Заїченко Іван Зиновійович, 1, колгоспн., укр., 11.06.1932, запалення легенів

Заїченко Максим Григорович, 42, колгоспн., укр., 20.01.1932, туберкульоз легенів

Заїченко Никифор Павлович, 56, колгоспн., укр., 10.12.1932, порок серця

Заруба Іван Григорович, 3, колгоспн., укр., 20.10.1932, кір

Іваненко Векла Герасимівна, 60, колгоспн., укр., 22.04.1933, не вказ.

Іваненко Марія Софронівна, 8 дн., колгоспн., укр., 22.10.1932, вроджена слабкість

Іваненко Параска Василівна, 35, колгоспн., укр., 29.05.1933, не вказ.

Іщенко Марія Дмитрівна, 10, колгоспн., укр., 30.06.1933, безбілковий набряк

Іщенко Микола Савич, 1, колгоспн., укр., 27.08.1932, запалення легенів

Іщенко Оришка Михайлівна, 63, колгоспн., укр., 05.11.1933, стареча слабкість

Іщенко Петро Ми(?), 10, дн., колгоспн., укр., 10.07.1933, вроджена слабкість

Іщенко Пріська Кузьмівна, 74, на утрим., укр., 01.10.1933, не вказ.

Качан Іван Пилипович, 10 м., колгоспн., укр., 30.04.1932, запалення легенів

Качан Надія Петрівна, не вказ., колгоспн., укр., 12.08.1932, вроджена слабкість

Качан Петро Григорович, не вказ., колгоспн., укр., 05.04.1933, запалення очеревини

Качан Пріська Пилипівна, 7 дн., колгоспн., укр., 12.04.1933, вроджена слабкість

Коломієць (?) Марія Петрівна, 8, колгоспн., укр., 19.10.1932, кір

Коломоєц Антоніна Афанасіївна, 2, колгоспн., укр., 10.11.1932, кір

Коломоєць Іван Свиридович, 45, колгоспн., укр., 04.06.1933, безбілковий набряк

Кравченко Ганна Юхимівна, 11 м., колгоспн., укр., 26.07.1933, дитяча бігунка

Красільська Ніна Т., 86, колгоспн., укр., 29.09.1932, стареча слабкість

Криворучко Тамара Іванівна, 1, колгоспн., укр., 23.11.1933, дитяча бігунка

Куленко Улита Тихонівна, 65, колгоспн., укр., 07.09.1933, стареча слабкість

Курай Андрій Якович, 3 м., колгоспн., укр., 18.06.1932, запалення легенів

Курай Яків Никанорович, 37, колгоспн., укр., 01.07.1932, туберкульоз легенів

Куцевол Іван Мик(?), 2, колгоспн., укр., 31.05.1933, дитячий пронос

Куцевол Марія Кіндратівна, 70, на утрим., укр., 07.07.1933, стареча слабкість

Куцевол Харитон Маркович, 57, колгоспн., укр., 23.06.1933, безбілковий набряк, параліч

Лемешко Ганна Василівна, 7 м., колгоспн., укр., 13.10.1932, кір

Лемешко Катря Варивонівна, 14 дн., колгоспн., укр., 06.04.1932, вроджена слабкість

Лемишко Іван Герасимович, 14 дн., колгоспн., укр., 27.06.1932, старість

Лемишко Ольга Романівна(?), 3, одноосібн., укр., 01.11.1932, запалення легенів

Лемішко Василь Лаврентійович, 2, колгоспн., укр., 21.10.1932, кір

Лемішко Григорій Григорович, 4 м., колгоспн., укр., 24.03.1933, запалення легенів

Лемішко Грицько Васильович, 7 дн., колгоспн., укр., 07.09.1933, не вказ.

Лемішко Лідія Петрівна, 2, колгоспн., укр., 03.04.1933, дитячий пронос

Лемішко Михайло Варивонович, 2 м., колгоспн., укр., 24.09.1933, дитяча бігунка

Лемішко Оришка Семенівна, 30, одноосібн., укр., 21.06.1933, безбілковий набряк

Лемішко Тетяна Прохорівна, 82, колгоспн., укр., 06.09.1932, старість

Лемішко Федір Савич, 1, колгоспн., укр., 09.11.1932, дитячий пронос

Лисенко Микола Якович, 12, колгоспн., укр., 26.07.1933, безбілковий набряк

Лисенко Митрофан Федорович, 30, колгоспн., укр., 20.01.1933, туберкульоз легенів

Лисенко Петро Іванович, 3 м., колгоспн., укр., 12.08.1932, дитячий пронос

Лисенко Федір Осипович, 80, на утрим., укр., 04.06.1933, стареча слабкість

Лиходід Митро Олексійович, 4, одноосібн., укр., 26.12.1933, не вказ.

Лісняк Олександра Іванівна, 27, колгоспн., укр., 01.09.1933, туберкульоз легенів

Миргород Микита Сергійович, 1, колгоспн., укр., 01.10.1932, запалення легенів

Миргород Олексій Фомич, 9, одноосібн., укр., 05.12.1932, запалення легенів

Мірошниченко Павло Митрофанович, 42, колгоспн., укр., 23.06.1933, не вказ.

Некрасова Ольга Іванівна, 76, на утрим., рос., 22.12.1933, не вказ.

Палько Яків Йосипович, 4, колгоспн., укр., 08.07.1933, запалення мізків

Пасевін Віра Антонівна, 3 м., колгоспн., укр., 06.12.1932, запалення легенів

Пасевін Олександра Антонівна, 2, колгоспн., укр., 16.11.1932, кір

Пелешко Микола Григорович, 4 дн., колгоспн., укр., 17.03.1932, вроджена слабкість

Пелешко Петро Андрійович, 20, дн., колгоспн., укр., 03.08.1933, ненормальне народження

Пелешко Петро Антонович, 9 м., колгоспн., укр., 27.04.1932, запалення легенів

Пелешко Явдоха Петрівна, 2, колгоспн., укр., 03.09.1932, запалення легенів

Попович Іван Дмитрович, 84, колгоспн., укр., 10.06.1932, стареча слабкість

Попович Марія Прокопівна, 10, колгоспн., укр., 21.06.1933, не вказ.

Попович Микита (?), 78, колгоспн., укр., 04.06.1933, безбілковий набряк

Попович Одарка Кузьмівна, 48, колгоспн., укр., 30.05.1933, вада серця

Пругло Василь Федорович, 3, колгоспн., укр., 11.08.1933, дитяча бігунка

Пругло Віра Тимофіївна, 5, колгоспн., укр., 16.07.1933, безбілковий набряк

Пругло Дмитро Якович, 27, колгоспн., укр., 26.07.1933, безбілковий набряк

Пругло Єлизавета Павлівна, 70, колгоспн., укр., 16.05.1933, стареча слабкість

Пругло Іван Павлович, 1, колгоспн., укр., 07.11.1932, запалення легенів

Пругло Іван Семенович, 1, колгоспн., укр., 06.05.1932, запалення легенів

Пругло Карпо Демидович, 82, на утрим., укр., 23.06.1933, стареча слабкість

Пругло Марфа Оникіївна, 25, колгоспн., укр., 20.05.1933, не вказ.

Пругло Настя Стефанівна, 11 м., колгоспн., укр., 05.06.1933, дитячий пронос

Пругло Олександра Титівна, 1, колгоспн., укр., 07.11.1932, запалення легенів, дитячий пронос

Пругло Семен Іванович, 4, колгоспн., укр., 06.08.1933, помер від обкладу (ангіна)

Пругло Яків Іванович, 75, на утрим., укр., 24.07.1933, стареча слабкість

Редька (?) Васильович, 9 м., колгоспн., укр., 14.12.1932, запалення легенів

Редька Ганна Панасівна, 7 дн., колгоспн., укр., 07.01.1933, вроджена слабкість

Редька Іван Григорович, 1, колгоспн., укр., 24.10.1932, кір

Редька Тарас Васильович, 85, колгоспн., укр., 04.05.1933, стареча слабкість

Редька Терешко Федотович, 63, колгоспн., укр., 04.04.1932, стареча слабкість

Редька Тимко Федотович, 63, колгоспн., укр., 04.04.1932, стареча слабкість

Редько Андрій Степанович, 40, одноосібн., укр., 26.06.1933, безбілковий набряк

Редько Любов Прокопівна, 1, колгоспн., укр., 21.10.1932, кір

Редько Оксана Пантеліївна, 48, колгоспн., укр., 01.04.1933, порок серця

Редько Олександра Іванівна, 7, колгоспн., укр., 18.10.1932, кір

Редько Оришка Юхимівна, 80, на утрим., укр., 07.08.1933, стареча слабкість

Редько Петро Андрійович, 8 м., колгоспн., укр., 15.11.1932, кір

Редько Петро Григорович, 5 м., колгоспн., укр., 28.01.1933, дитячий пронос

Редько Уляна Юліївна(?), 80, на утрим., укр., 08.08.1933, стареча слабкість

Редько Федося Назарівна, 60, колгоспн., укр., 08.02.1932, туберкульоз

Редько Яків Романович, 4, колгоспн., укр., 05.07.1933, безбілковий набряк

Родько Ганна Василівна, 10, дн., колгоспн., укр., 03.03.1933, вроджена слабкість

Родько Ніна Олександрівна, 3 м., колгоспн., укр., 13.10.1932, дитяча бігунка

Рябуха Галина Микитівна, 20, колгоспн., укр., 15.05.1932, черевний тиф

Рябуха Юхим Антонович, 79, одноосібн., укр., 12.03.1933, стареча слабкість

Савченко Антон Пант(?), 33, одноосібн., укр., 13.05.1933, порок серця

Салистий Василь Миколайович, 1, колгоспн., укр., 24.08.1932, дитячий пронос

Самара Антон Олексійович, 9 м., колгоспн., укр., 26.05.1932, запалення легенів

Самара Горпина Д (?), 43, колгоспн., укр., 22.05.1933, безбілковий набряк

Самара Любов Григорівна, 8, колгоспн., укр., 26.05.1933, дитяча бігунка

Самара Олексій Олексійович, 4, колгоспн., укр., 01.03.1932, запалення легенів

Самара Павло Павлович, не вказ., колгоспн., не вказ., 05.05.1933, слабкість серця

Сарана Василь Іванович, 13, колгоспн., укр., 04.05.1933, безбілковий набряк

Сарана Григорій Іванович, 9, колгоспн., укр., 04.05.1933, безбілковий набряк

Сарана Марія Андронівна, 21, колгоспн., укр., 31.01.1932, запалення очеревини

Сердюк Лукія Гордіївна, 71, на утрим., укр., 02.06.1933, стареча слабкість

Сердюк Семен Прохорович, 18, колгоспн., укр., 01.06.1933, туберкульоз суглобів та кісток

Сидорська Настя Іванівна, 8 м., колгоспн., євр., 23.08.1932, запалення легенів

Сидорська Ольга Антонівна, 1, колгоспн., укр., 26.11.1932, запалення легенів

Сіденко Іван Платонович, 11 м., колгоспн., укр., 09.07.1933, дитяча бігунка

Сковородка Артем Іванович, 75, на утрим., укр., 07.07.1933, безбілковий набряк

Сковородка Дмитро (?) Петрович, 90, колгоспн., укр., 10.01.1932, стареча слабкість

Сковородка Пріська Іванівна, 72, колгоспн., укр., 11.09.1932, стареча слабкість

Сковородка Раїса Василівна, 1, колгоспн., укр., 10.10.1932, запалення легенів після кору

Сокол Уляна не вказ., 60, одноосібн., укр., 18.04.1933, стареча слабкість

Сорока Іван Мар(?), 5, колгоспн., укр., 03.06.1933, безбілковий набряк

Сорока Катерина Володимирівна, 2, колгоспн., укр., 15.10.1932, кір

Сорока Марія Карпівна, 7, колгоспн., укр., 22.06.1933, безбілковий набряк

Сорока Мартій (?) Карпович, 45, одноосібн., укр., 27.05.1933, безбілковий набряк

Тараненко Андрій Семенович, 50, колгоспн., укр., 08.09.1932, заворот кишок

Тараненко Ганна Мільхісідеківна, 75, на утрим., укр., 04.03.1933, запалення нирок, стареча слабкість

Терещенко Володимир Петрович, 6 м., колгоспн., укр., 08.08.1932, запалення легенів

Терещенко Іван Панасович, 9, колгоспн., укр., 25.06.1933, безбілковий набряк

Терещенко Любов Петрівна, 14 дн., колгоспн., укр., 22.03.1933, вроджена слабкість

Терещенко Марина Семенівна, 37, колгоспн., укр., 01.07.1933, безбілковий набряк

Терещенко Марія Петрівна, не вказ., колгоспн., укр., 21.03.1933, вроджена слабкість

Терещенко Олексій Панасович, 6, колгоспн., укр., 11.06.1933, не вказ.

Терещенко Степан (?),1, колгоспн., укр., 13.06.1933, не вказ.

Тимошенко Оксана Юхимівна, 68, одноосібн., укр., 15.04.1933, стареча слабкість

Тоцький Микола Тихонович, 2 м., колгоспн., укр., 29.04.1933, дитячий пронос

Фоменко Василь Васильович, 1, колгоспн., укр., 08.06.1933, безбілковий набряк

Фоменко Зінаїда Федотівна, 77, колгоспн., укр., 11.06.1932, не вказ.

Фоменко Кость Васильович, 4, колгоспн., укр., 04.08.1933, дитячий пронос

Харченко В’ячеслав Сергійович, 2, колгоспн., укр., 11.08.1932, дитячий пронос

Харченко Грицько Миколайович, 8 м., колгоспн., укр., 19.07.1932, запалення легенів

Харченко Євдокія Яківна, 10, колгоспн., укр., 10.05.1933, хронічний гастроентерит

Харченко Іван Гаврилович, 1, колгоспн., укр., 07.12.1932, туберкульозне запалення мізків

Харченко Іван Григорович, 6 м., колгоспн., укр., 17.07.1933, дитяча бігунка

Харченко Іван Йосипович, 87, колгоспн., укр., 19.04.1933, стареча слабкість

Харченко Іван Петрович, 10 м., колгоспн., укр., 22.10.1932, кір

Харченко Марія Андріївна, 1 м., колгоспн., укр., 26.06.1932, дитячий пронос

Харченко Мелашка Андріївна, 6 м., колгоспн., укр., 07.08.1932, дитячий пронос

Харченко Микола Миколайович, 3 м., колгоспн., укр., 11.08.1933, дитяча бігунка

Харченко Михайло Григорович, 1, колгоспн., євр., 01.11.1932, запалення легенів

Харченко Михайло Іванович, 46, колгоспн., укр., 29.05.1933, безбілковий набряк

Харченко Михайло Федорович, 3 м., колгоспн., укр., 14.08.1933, дитяча бігунка

Харченко Оришка Олександрівна, 77, на утрим., укр., 09.04.1933, стареча слабкість

Харченко Павло Іванович, 32, колгоспн., укр., 29.05.1933, безбілковий набряк

Харченко Петро Григорович, 7, колгоспн., укр., 21.06.1933, безбілковий набряк

Харченко Явдоха Т(?) 85, на утрим., укр., 23.08.1933, стареча слабкість

Хвостик Тетяна Федотівна, 90, колгоспн., укр., 05.03.1933, стареча слабкість

Цибулько Павло Іванович, 23, колгоспн., укр., 20.07.1933, безбілковий набряк

Черницька Пріська (?) 65, колгоспн., укр., 30.10.1933, стареча слабкість

Черницький Григорій Омелянович, 18, колгоспн., укр., 15.05.1933, туберкульоз легенів

Черницький Сава Якович, 62, одноосібн., укр., 20.05.1933, стареча слабкість

Черницький Федір Петрович, не вказ., колгоспн., укр., 17.07.1932, вроджена слабкість

Шаповал Василь Андрійович, 6, колгоспн., укр., 11.07.1933, непроходимість кишок

Шаповал Єлизавета Іванівна, 85, колгоспн., укр., 16.11.1932, стареча слабкість

Шаповал Іван Миколайович, 1, колгоспн., укр., 08.09.1932, запалення легенів

Шаповал Іван Якович, 8, колгоспн., укр., 21.05.1933, безбілковий набряк

Шаповал Кіндрат Пилипович, 70, колгоспн., укр., 16.07.1933, стареча слабкість

Шаповал Любов Андріївна, 2, колгоспн., укр., 25.03.1933, дитячий пронос

Шаповал Марія Іванівна, 1, колгоспн., укр., 13.10.1932, запалення легенів

Шаповал Микита Якович, 5, колгоспн., укр., 02.07.1933, безбілковий набряк

Шаповал Настя Іванівна, 1, колгоспн., укр., 19.09.1932, запалення легенів

Шаповал Сава Юхимович, 50, колгоспн., укр., 17.06.1933, безбілковий набряк

Шаповал Улита Панкратівна, 42, одноосібн., не вказ., 08.05.1933, слабкість серця

Шапран Явдоха Іванівна, 33, колгоспн., укр., 21.10.1932, слабкість серця, рожа

Шевченко Марія Андріївна, 4, колгоспн., укр., 22.06.1932, запалення мізків

Шевченко Тимофій Максимович, 64, колгоспн., укр., 23.05.1933, вада серця

Шепель Архип (?), 44, колгоспн., укр., 02.05.1933, слабкість серця

Шепель Явдоха Демидівна, 75, на утрим., укр., 25.06.1933, безбілковий набряк

Шепель Яків Федотович, 75, колгоспн., укр., 17.06.1932, стареча слабкість

Шинкаренко Надія Степанівна, 1, робітн., укр., 01.05.1933, запалення легенів

Шиян Фанасій Семенович, 42, колгоспн., укр., 24.10.1933, туберкульоз легенів

Шкода Анатолій Миколайович, 3, колгоспн., укр., 10.06.1933, безбілковий набряк

Шкода Анатолій Титович, 2, колгоспн., укр., 27.06.1933, не вказ.

Шкода Валентина Омелянівна, 2, колгоспн., укр., 07.10.1932, кір

Шкода Василь Іванович, 10, колгоспн., укр., 10.06.1933, безбілковий набряк

Шкода Василь Іванович, 9 м., колгоспн., укр., 28.09.1932, запалення легенів

Шкода Віктор Миколайович, 2 м., колгоспн., укр., 01.06.1933, вроджена слабкість

Шкода Віра Іванівна, не вказ., колгоспн., укр., 09.04.1932, запалення легенів

Шкода Володимир Гаврилович, 11 дн., колгоспн., укр., 08.08.1933, дитяча бігунка

Шкода Володимир Омелянович, 5, колгоспн., укр., 30.04.1933, запалення легенів

Шкода Дмитро Силович, 24, колгоспн., укр., 19.07.1933, безбілковий набряк

Шкода Домаха Никифорівна, 42, колгоспн., укр., 11.05.1933, слабкість серця

Шкода Лідія Василівна, 1 м., колгоспн., укр., 02.11.1933, не вказ.

Шкода Любов Іванівна, 3, колгоспн., укр., 16.11.1932, кір

Шкода Любов Петрівна, 1, колгоспн., укр., 13.05.1932, запалення легенів

Шкода Марія Данилівна, 7, колгоспн., укр., 28.10.1933, туберкульоз

Шкода Марія Дмитрівна, 2, колгоспн., укр., 06.07.1933, безбілковий набряк

Шкода Марія Савівна, 23, колгоспн., не вказ., 04.10.1933, ускладнення після черевного тифу

Шкода Марія Семенівна, 20, колгоспн., укр., 07.06.1933, безбілковий набряк

Шкода Микола Іванович, 4, колгоспн., укр., 24.06.1933, безбілковий набряк

Шкода Настя Петрівна, 4 м., колгоспн., укр., 19.05.1933, дитячий пронос

Шкода Ніна Іванівна, 11 м., колгоспн., укр., 28.11.1933, дитяча бігунка

Шкода Панкрат Фадійович, 63, колгоспн., укр., 27.06.1933, безбілковий набряк

Шкода Федося Євдокимівна, 80, колгоспн., укр., 26.04.1933, стареча слабкість

Шкода Яків Титович, 11, колгоспн., укр., 25.05.1933, не вказ.

Школа Захар Степанович, 55, колгоспн., укр., 26.04.1933, порок серця

Ярош Іван Антонович, 2, колгоспн., укр., 12.02.1933, запалення легенів

Ярош Марія Павлівна, 12 дн., колгоспн., укр., 24.01.1932, не вказ.

Яцук Ганна Михайлівна, 4 м., колгоспн., укр., 29.01.1933, запалення легенів

Яцук Ганна Іванівна, 19, колгоспн., укр., 05.08.1933, виснаження від виразки шлунку

Яцук Грицько Максимович, 2, колгоспн., укр., 19.10.1932, кір

Яцук Грицько Романович, 3 м., колгоспн., укр., 10.10.1932, запалення легенів

Яцук Єгор Іванович, 52, колгоспн., укр., 10.07.1933, непроходимість кишок

Яцук Іван Григорович, 1, колгоспн., укр., 19.11.1932, кір

Яцук Килина Романівна, 81, колгоспн., укр., 30.09.1933, стареча слабкість

Яцук Марія Василівна, 15 дн., колгоспн., укр., 21.02.1933, вроджена слабкість

Яцук Ольга Андріївна, 28, колгоспн., укр., 28.04.1932, туберкульоз легенів

Яцук Яків Петрович, 2, колгоспн., укр., 29.06.1933, не вказ.

........... 60200206_353805545487358_7240261077945024512_n 101933668_298223251342432_6428464507554627584_o

IMG_5565 verbove1 пам загиблим вербівчанам в роки ввв

Фото із архіву Пологівського районного краєзнавчого музею та відкритих інтернет-джерел

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: