Літо – найкраща пора року, щоби відпочивати та мандрувати.
17 липня пізнавальний відпочинок для туристів із Запоріжжя організували співробітники Пологівського краєзнавчого музею.
Після проведеної оглядової екскурсії музейними залами та перегляду мультфільму краєзнавчого спрямування, відвідувачі побажали більше дізнатися про Пологівщину. Співробітники музею запропонували обрати один із туристичних маршрутів краєм. Запоріжці зупинили свій вибір на маршруті «Роздори на Кінській». Тож, ми вирушили в розважально-пізнавальну подорож.
Розпочалася вона з відвідин міської паркової зони відпочинку «Бублик». Аромат трав, мальовничі краєвиди, легенди Пологівського краю приємно вразили наших туристів.
У Кінських Роздорах на мандрівників вже чекала родина пасічників Людмила та Володимир Жук, які пригощали свіжоспеченими пиріжками, медом, прохолодним медовим квасом та продемонстрували власноруч виготовлені свічки з воску. Сподобалася гостям і дегустація різних видів меду. Гостинні господарі зачарували екскурсійну групу. Посмакувавши солоденьким та дізнавшись більше про мед і кропітку працю бджолярів, наша група вирушила до наступного об’єкту.
Гадаєте перетворити колишній пустир на туристичну принаду неможливо? Зовсім ні! Людині все до снаги, якщо вона має ідею та докладає зусиль для її втілення. Це доводить власним прикладом Олексій Черкун, заступник директора з навчально-виховної роботи Кінськороздорівського НВК, краєзнавець. В центрі села нещодавно постала незвичайна інсталяція: більш як півсотні котків-гарманів різних форм та розмірів, сільськогосподарський реманент, декоративний вітрячок, глеки, лави. Тут цікаво і гарно. Територія доглянута, охайна, всюди квіти та молоді саджанці дерев. Все це – ініціатива та старання Олексія Черкуна і його учнів. Разом зібрали вони колекцію котків, які знаходили в садибах роздорців.
Іще століття тому коток був невід’ємним атрибутом в господарстві селян. Користувалися цим нехитрим знаряддям навіть у повоєнні роки. Нині непотрібний в господарстві гарман став предметом колекціонування. Дізнавшись від пана Олексія багато цікавого про історію села та колекцію, ми вирушили до місцевого храму.
На подвір’ї храму на ім’я Преображення Господнє нас радо зустрічав настоятель – отець Василій. Величний храм, збудований більше століття тому, чимало зазнав на своєму віку. «Якби храм міг розмовляти, він багато б нам розповів» – впевнений отець Василій. Він переповів нам про будівництво церкви і її розквіт, гоніння і занепад, спроби руйнування святині і відродження. Головне, що нині храм діє, живе. Родина настоятеля та прихожани доглядають за храмом і прилеглою територією. Тут відбуваються служби, проводяться вінчання, охрещення дітей. Всіх зачарував хрест, який кілька років тому почав мироточити. Перебуваючи всередині храму, з розписаних стін якого дивляться на присутніх обличчя святих, розумієш, якими простими і правильними є біблійні настанови.
Ось такою була туристична мандрівка маршрутом «Роздори на Кінській». Задоволені туристи повезли до Запоріжжя масу приємних вражень і тверде переконання в тому, що навіть невеликі музеї, міста та села можуть здивувати і показати багато цікавого!
Пологівський краєзнавчий музей завжди радий відвідувачам. Подорожуйте, пізнавайте нове! Нам є чим вас здивувати! Зробіть лише перший крок – завітайте до музею!