Ми туристи – веселий народ, наше гасло – вперед та вперед!

Світ – це книжка і той, хто не подорожує, читає лише одну сторінку.

                             Св. Аугустин

  В наш час кожна людина має всі можливості, щоб подорожувати. Подорожуючи, ми пізнаємо світ, відкриваємо щось нове, незвідане. І не важливо куди саме спрямована наша подорож – до потаємних найвіддаленіших куточків світу чи, можливо, добре знайомими стежками рідного краю – вона все рівно привнесе в нашу буденність новизну вражень, повноту емоцій, розширить кругозір.

  27 вересня туристична спільнота багатьох країн світу відзначає Всесвітній День туризму, а наша держава – День туризму в Україні. Звісно, більшість з нас мріють побувати і побачити найвідоміші туристичні об’єкти світу: піраміди Єгипту, Ейфелеву вежу у Франції, Велику Китайську стіну, Британський музей тощо. А чи може наша Пологівщина бути цікавою для туристів? Чим привабить наш край мандрівника, чим здивує і запам’ятається?

  Ми вважаємо, що Пологівський район теж є цікавим туристичним куточком України і має свої особливі та неповторні принади, що будуть цікаві подорожуючим. Залишки Кирилівської фортеці (с. Семенівка), храм на ім’я Преображення Господня (с. Кінські Роздори), річка Конка, сиві свідки минулого – кургани, художньо-керамічні майстерні «Добра глина» та «Глинка», Кінсько-роздорівське водосховище, міська паркова зона відпочинку, значна кількість історичних архітектурних споруд (залізничний вокзал станції Пологи, школи Корфа, колишня синагога тощо), унікальні природні ландшафтні заказники «Балка Куркулі», «Нова дамба», «Болотяні місця», державні комплексні пам’ятки природи місцевого значення ботанічні заказники «Цілинна ділянка», «Цілинна балка» та інші – все це туристичні принади нашої Пологівщини. В районі щорічно відбуваються різноманітні святково-ярмаркові дійства, такі як «Славімо Великдень», «Спас іде – гостей веде», яскраві культурно-мистецькі заходи, фестивалі, конкурси, виставки, що теж сподобаються поціновувачам та туристам.

  Одним із важливих туристичних об’єктів нашого краю є районний краєзнавчий музей. Тут можна не лише ознайомитися з багатою історією Пологівщини, а й оглянути виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва, торкнутися традицій народу, краще пізнати минуле свого краю, відвідавши музейні уроки з найрізноманітнішої тематики.

  Як же розвивається туристична інфраструктура Пологівщини?

  З 2012 року в нашому районі при комунальній установі «Пологівський районний краєзнавчий музей» діє туристично-інформаційний центр (ТІЦ). Він акумулює в собі інформацію про об’єкти туризму нашого району, займається розробкою туристичних маршрутів, представляє район на регіональних та всеукраїнських іміджевих виставках, пропагує місцеві бренди через видання рекламно-інформаційної продукції, ведення веб-сайту тощо. Працівниками ТІЦу розроблені та запроваджені чотири туристичні маршрути: «Мандрівка столицею Запорізької кераміки», «Пологи промислові», «На берегах Кінської» та «Добра глина». Ці маршрути розкривають всю красу і велич Пологівського краю, з багатою історією та прекрасними традиціями. Характеризують його як потужну промислову складову Запорізького регіону і водночас як містечко талановитих людей, здатних власноруч створювати красу і витвори мистецтва. Свого часу директор та науковий співробітник установи підвищили кваліфікацію на курсах в Запорізькому національному університеті з теми: «Краєзнавство: екскурсійна та туристична діяльність» та отримали дозвіл на право здійснення туристичного супроводу.

  Щоб краще пізнати Запорізький край колектив районного краєзнавчого музею здійснює щорічні туристсько-краєзнавчі мандрівки. Ми побували в багатьох визначних місцях області: Національний заповідник «Кам’яна могила» (Мелітопольський район), музей-заповідник «Садиба Попова» (м. Василівка), Національний заповідник «Хортиця» (м. Запоріжжя). Оглянули музеї, галереї та інші об’єкти Бердянська, Запоріжжя, Мелітополя, Розівського, Василівського, Більмацького (Куйбишевського) районів. Відвідали незвичні арт-галереї сучасного мистецтва, знайомилися з творчістю майстрів.  Всі ці подорожі значно розширили наш кругозір, додали знань та нових друзів, стали не лише цікавими, а й корисними для подальшої роботи.

  Туризм в сучасному розумінні, як масове явище і широкодоступна можливість здійснення подорожі, набирає обертів і стає настільки популярним, що туризмом, в тій чи іншій мірі, стала займатися переважна більшість людей. Поняття туризму почало швидко обростати специфічними визначеннями і термінами. Це і діловий туризм, і туризм для відпочинку, розважальний, освітній, подієвий, спортивний, «зелений», оздоровчий та безліч інших форм, напрямків і різновидів туризму.

  День туризму – свято тих, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденності та суєти в ліс, в парк чи на поле, до моря, річки чи просто на велопрогулянку вуличками свого міста. Сміливо подорожуйте і ви будете приємно здивовані тим, скільки нового і незвіданого навколо, скільки відкриттів і приємних вражень чекають на кожного з нас. Відкривайте для себе далекі країни та пізнавайте свій рідний край, свою маленьку Батьківщину. А ми з радістю та превеликим задоволенням вам в цьому допоможемо!

20     img_8485  s1410018  nagurni xram-v-s-pologi   

img_1285

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: