Музейні зустрічі

Великими людьми не народжуються, великими людьми стають. Ця добре відома істина щоразу підтверджується при зустрічі зі знаним земляком, видатною особистістю і надзвичайною людиною – Жоржем Григоровичем Очеретом. Цьогоріч, 26 травня, він завітав до нашого музею. Його несподіваний візит став приємним подарунком для музейників, адже ми завжди раді гостям.

Нагадаємо, що Жорж Григорович Очерет – наш земляк. Народився він в с.Шевченкове-2 (нині мікрорайон Пологи-5). Згодом родина переїхала жити до райцентру, де і зростав Жорж. З дитинства він виявляв неабиякі здібності до навчання, особливо захоплювався фізикою, математикою. Успішно закінчив СШ №1 (нині гімназія «Основа»). З 1956-1959рр. – навчався в Прибалтійському військово-технічному училищі військ ППО країни. До речі, він та його однокурсники були першим, в колишньому СРСР, випуском фахівців з ракетної техніки. По закінченню училища працював над встановленням ракетних точок у Запоріжжі, Києві, Одесі, Казахстані. З 1964-1969рр. – навчався в Запорізькому машинобудівному інституті ім. В. Чубаря (нині Запорізький національний технічний університет). Довгий час працював у цьому ж навчальному закладі. Тут закінчив аспірантуру, опублікував більше 20 наукових праць та підготував десятки студентів. Після 10 років викладацької діяльності  Ж. Очерет працював начальником цеху заводу «Радіоприлад», згодом став співробітником філії конструкторського бюро «Електроприлад». З 1982 року – директор заводу «Електроавтоматика» і одночасно заступник головного конструктора систем управління ракетно-космічних об’єктів СРСР. Варто зазначити, що техніка, виготовлена на заводі «Електроавтоматика», використовувалась на ракетах і космічних кораблях, на космічній станції «Мир», на бойових, крилатих ракетах тощо. Жорж Григорович брав участь у розробці космічного корабля багаторазового використання «Буран» (завод, який він очолював виготовляв прилади телеметрії, аварійного захисту двигунів, бортової інформаційної мережі).

У Ж.Г. Очерета велика кількість грамот, дипломів, подяк. Він має чисельні нагороди та відзнаки, серед яких і така рідкісна (можливо, єдина в області) медаль імені К. Ціолковського «за активное участие в обеспечении выполнения космических программ в СССР».

Під час нашої зустрічі Жорж Григорович поділився з нами останніми новинами свого життя, планами на майбутнє. Незважаючи на поважний вік (Жорж Очерет народився у 1938 році), наш земляк веде активну громадську діяльність, є членом Запорізької міської організації ветеранів України, головою комісії по роботі з ветеранами військової служби. Він продовжує працювати, допомагає ветеранам, бере участь в різноманітних заходах, що відбуваються в місті Запоріжжя, є активним користувачем соціальних мереж.

Незважаючи на високі звання та посади, він приємний співрозмовник, ввічливий, тактовний, інтелігентний. Дається взнаки і військове минуле: наш гість підтягнутий, стрункий. Попри всі негаразди та труднощі, що траплялися на його шляху, Жорж Григорович з оптимізмом споглядає в завтрашній день. Його життя – гідний приклад для захоплення і наслідування, беззаперечне підтвердження того, що досягти успіху можливо навіть юнаку із провінційного містечка. Головне – прагнути, докладати зусиль і не припиняти мріяти.

Жорж Очерет сайт

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: