Музейні зустрічі

Наприкінці березня поточного року до нашого музею завітав несподіваний гість – головний спеціаліст з глинотерапії Українського інституту екології людини (м. Київ), професор Руслан Андрійович Назаревич.  І хоча все його життя пройшло далеко від Пологівського краю – він наш земляк. Його мати і бабуся були родом з Чапаєвки, а прабабуся все життя мешкала в Балочках. За освітою  Руслан Андрійович – інженер-геолог, гідрогеолог. Багато років працював в геолого-розвідувальних експедиціях. Побував в Сибіру, Карпатах, Казахстані, Узбекистані, на Кавказі, в горах Паміру, Тянь-Шані та    в інших куточках світу. Експедиції, в яких довелося працювати Р. Назаревичу, займалися пошуком та розвідкою нафтових і газових родовищ, виявленням покладів золота, глини та іншої мінеральної сировини.

Особливу цікавість Руслан Андрійович завжди виявляв до глини, її властивостей. Як розповів нам пан Руслан, його бабуся була цілителькою і все життя займалася глинолікуванням. Своє знання передала і йому. З дитинства бачив він, як бабуся допомагала одужувати односельцям, сама постійно використовувала глину в побуті, повсякденному житті і навіть з допомогою глини врятувала життя самого Руслана. Нині Руслан Андрійович теж займається глинолікуванням, впроваджує його в життя. Він багато працював в санаторіях та профілакторіях країни, де на практиці застосовував свої вміння, клінічно доводив користь глинолікування. Результатом цієї роботи стала видана у співавторстві з О. Шалагіним (кандидат медичних наук, Заслужений лікар України) монографія «Глина – первое лекарство Земли», де детально розповів про основні принципи застосуваня глини в медицині.

Нині Руслан Андрійович на заслуженому відпочинку. Та незважаючи на поважний вік (Р.Назаревич 1935 року народження),  відпочивати не збирається. Він повернувся в Пологи, щоб якомога більше дізнатися про природні багатства нашого краю, про його корисні копалини. Можливо, йому вдасться виявити щось нове, цікаве, незвідане, те, чого ми не знали про свій край. Побажаємо успіхів в його благородній справі та чекатимемо відкриттів.

1. 2.

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *