Пам’ятник трудовій звитязі – трактор ЧТЗ С

  У 1932 році Пологівська машинно-тракторна станція (МТС) отримала перший  гусеничний трактор «С-60 (“Сталінець”)» Челябінського тракторного заводу.  Трактор справно працював на полях: сіяв, орав, культивував, збирав урожай. “Сталінець” випускався до 31 березня 1937 року, потім з’явилися нові, потужніші трактори.

  Людям вдалося зберегти один із тракторів навіть під час війни, сховавши найцінніші запчастини в лісосмузі. Відновлений, він ще довго працював на полях району, піднімаючи зруйноване війною сільське господарство.

  У 1967 році механізатори розшукали трактор в одному із господарств району та встановили на постамент біля прохідної Пологівського районного об’єднання “Сільгосптехніка”. Трактор-ветеран став символом трудової слави.

  Прийшли нові часи та нові господарі, в житті яких не стало місця старому, занедбаному, непривабливому на вигляд трактору, була спроба  його демонтування.

  Дати друге життя пам’ятнику вирішив генеральний директор “Фірми “Стелсі” Сергій Крачковський. За його ініціативи у листопаді 2008 року пам’ятник був перенесений на територію села Інженерне.

  Саме тут, в 1922 році, була створена відома на всю країну комуна “Авангард”. За кілька років вона стала одним із передових колективних господарств країни. В свій час її відвідали письменники М. Горький, Ф. Панфьоров, Ф. Гладков.

  Реконструйований, оновлений трактор “Сталінець-60” став символом трудової звитяги інженерненців.

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *