Паркова зона відпочинку

На території міста Пологи в заплаві річки Конка розташувалася міська паркова зона відпочинку – одне із улюблених місць пологівців.

Води ріки, зелені насадження, небесна блакить у гармонійному поєднанні утворюють живописні пейзажі та притаманні тільки Пологівщині неповторні краєвиди. Здається, що такий вигляд ця місцина мала завжди, хоча насправді паркова зона відпочинку утворена не дуже давно.

Рішення про облаштування мальовничої рекреаційної зони для проведення дозвілля громадян було прийняте Радою директорів міста наприкінці 1980-их років. Міська паркова зона відпочинку розмістилася на 52 гектарах, з яких 22 га займають дерева та кущі, більше 26 га засіяні травами. Перші насадження, 250 тополь, з’явилися тут іще наприкінці 1950-их років. Згодом було висаджено більше 20 видів дерев, кущів та трав, серед яких: кримська сосна, по декілька порід дубів, лип, берез, кленів, в’язів тощо. Окрім зелених насаджень, галявин і алей, за планом, на території паркової зони мали б розміститися: танцювальний майданчик, оглядове колесо та інші атракціони, кав’ярні, дитячий ігровий майданчик, пляжна зона з роздягальнями. На штучному острівцеві планувалося облаштувати «Острів казок» та встановити там персонажі улюблених дитячих творів.

Найвпізнаванішими місцями паркової зони є три мости: на «Острів казок», «Арочний» і «Підвісний». Останній  перекинуто через русло річки, і він з’єднує між собою місто і село Пологи. «Арочний» давно став улюбленцем молодят. В день весіль тут відбуваються фотосесії, а закохані пари залишають на ажурних завитках мосту замочки – символи їх вічного кохання.

Вже давно замість «паркова зона відпочинку» пологівчани вживають назву «Бублик». Все через штучний острів, оточений водою, який з висоти дійсно нагадує смачного бублика.

«Бублик» став найкращим місцем для відпочинку, рибалки, прогулянок і пікніків, проведення святкових заходів та масових гулянь, де гуртується вся пологівська громада.

Фото із архіву Пологівського краєзнавчого музею та відкритих інтернет-джерел

1 2 3

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: