Пологівський краєзнавчий музей

 

Комунальна установа «Пологівський краєзнавчий музей» Пологівської  міської ради Пологівського району Запорізької області

Це один із відомих культурно-освітніх закладів району, що старанно зберігає славну історію та багату культурну спадщину краю.

Будівля, у якій розташовується музей, є однією із найстаріших у місті. Свого часу, це була оселя заможних купців, братів Сандомирських, власників скляного заводу станції Пологи. Після подій 1917 року тут знаходилася Пологська міліція, згодом – банк. А з 1968 року тут функціонує краєзнавчий музей. Ініціатором його створення і першим директором був краєзнавець О.В. Чудновський.

Історія заснування та розвитку краю висвітлена в 6 експозиційних залах: «Природа Пологівщини», «Археологія та заселення краю», «Наш край на початку ХХ століття», «Пологівський район напередодні та в роки Другої світової війни», «Сучасність рідного краю» та виставкова зала.

Музейний фонд налічує більше 10 тисяч історичних пам’яток. Гордістю музейної колекції є  кам’яні ідоли половецького періоду ХІ-ХІІ ст. н.е., археологічні знахідки під час розкопок курганів, предмети побуту і сільськогосподарський реманент перших переселенців, фото та документи, що свідчать про будівництво Катериненської залізниці та заснування міста Пологи,  особисті речі, відзнаки героїв-земляків. Експозицію доповнюють діорами «Розробка Положського родовища каолінів та вогнетривких глин» та «Кінсько-Роздорівське водосховище».

Привертають увагу відвідувачів цікаві інтер’єри: «Куточок селянської хати», «Оселя міщанської родини», «Пологи – залізничне містечко», «Оселя пологівців 70-х років ХХ століття». Чільне місце займає експозиція, що висвітлює діяльність найбільших підприємств району, зокрема: ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод», ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт», ТОВ «Дніпрокераміка», ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал». Життя та досягнення відомих  пологівців та вихідців з району відображає експозиція «Славиться Пологівщина земляками».

Колектив музею активно популяризує історико-культурну спадщину краю: оновлює експозиції, проводить змістовні музейні уроки, виставки з фондів музею та робіт народних умільців, музейні спектаклі, веде рубрику «Краєзнавча хвилинка» на районному радіомовленні, випускає інформаційно-довідкову листівку «Краєзнавчий вісник» та інше. Це привертає увагу до музею, як до туристичного об’єкту.

Щороку оглянути музей приходять близько 5 тисяч відвідувачів.

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *