Синагога

  Приміщення синагоги в Пологах споруджено силами місцевої єврейської громади ще на початку 20-го століття. Так, в анкеті Пологівської єврейської релігійної громади від 1925 року згідно з документами адмінвідділу Запорізького окрвиконкому зазначено, що громада в селищі Пологи була створена у травні 1903 року.

синагога (2)   На час створення єврейської громади до її складу входило 400 осіб. Уже тоді вона мала у своєму користуванні щойно збудовану синагогу. Будівля синагоги –  двоповерхова, цегляна, стіни фасаду розчленовані по вертикалі пілястрами.

  Остання війна, хоча й завдала шкоди будинку, втім стіни колишньої культової споруди все ж таки встояли. По війні будівля тривалий час залишалася без господаря. Лише наприкінці 50-х років приміщення відбудували для зв’язківців.

синагога   Тут розмістилося районне поштове відділення. Щоправда, зовні будинок зазнав певних змін. До фасаду прилаштували просторий балкон на чотирьох колонах. До того ж зафарбували дві стіни, від чого рельєф унікальної цегляної кладки було назавжди заховано від людського ока. Нині тут розміщені районний архів, методкабінет райво, страхова компанія.

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *