Хачхарджі Георгій Георгійович

Непростий трудовий шлях від звичайного електрика до голови наглядової ради ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» пройшов і Почесний громадянин м. Пологи Георгій Георгійович Хачхарджі. Народився він 17 серпня 1950 року у м. Пологи, де промайнули і його дитинство, і юнацькі літа. Дивлячись на непросту, але вкрай необхідну працю гірників, напевно і уявити не міг, що колись сам стане до їх лав і не просто працюватиме з ними пліч-о-пліч, а очолить одне із найбільших підприємств району. В 19 років розпочав Георгій Георгійович свою трудову діяльність токарем тоді ще Приазовського рудоуправління.  Здобувши вищу освіту, по закінченню Дніпропетровського гірничого інституту, працював гірничим майстром, начальником зміни, начальником дільниці, головним інженером кар’єру, начальником кар’єру, звільненим секретарем первинної партійної організації Приазовського рудоуправління. Він досконало знав всю роботу кар’єру і будь-якого кар’єрного обладнання чи механізму. Окрім спеціальних професійних знань та навичок, він увібрав у себе любов до землі на якій працював, повагу до людей, поруч з якими ставав професіоналом і набував досвіду. У 1986 році Г. Хачхарджі очолив Приазовське рудоуправління, взявши на себе велику відповідальність за успіх підприємства і за людей, які там працюють. І з цим завданням він успішно справлявся протягом багатьох років. Георгій Георгійович – висококваліфікований спеціаліст, вимогливий керівник з високими організаторськими здібностями, необхідними технічними та економічними знаннями, принциповий, наполегливий. Він постійно знаходився у пошуку нового, вміло застосовував на практиці знання сучасного менеджменту, що забезпечувало стабільну роботу підприємства, своєчасні поставки сировини для металургійних підприємств Запорізького та Донецького регіонів. Стійким попитом продукція  «Мінералу» (вогнетривкі глини та каоліни) користується на підприємствах близького та далекого зарубіжжя, зокрема, Росії, Білорусії, Молдови, Польщі, Італії, Німеччини, Іспанії, Франції.
Георгій Георгійович був ініціатором випуску нових видів продукції. З 1998 року розпочато виробництво формувальних сумішей та бентонітових порошків, які широко застосовуються в ливарному виробництві підприємств металургійного комплексу.
Багато добрих справ було зроблено ним не тільки для підприємства. За роки його керівництва було побудовано житло для працівників підприємства та їх родин, створені умови для відпочинку та занять спортом. Він брав активну участь у будівництві храму на ім’я святителя Димитрія Ростовського (мікрорайон Пологи-5), завжди допомагав школам та садочкам, притулку «Світанок» (нині КЗ «Пологівський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Запорізької обласної ради), творчим колективам міста. Для 20 кращих учнів шкіл підприємство, очолюване Георгієм Георгійовичем, свого часу встановило щомісячні персональні стипендії, надавало допомогу у комп’ютеризації шкіл, підключенні до мережі Інтернет. Хачхарджі Г.Г. брав активну участь у громадському житті району, користувався великим авторитетом та повагою в колективі, органах виконавчої влади, місцевого самоврядування. Про успішність та процвітання підприємства красномовно говорять відзнаки:  Міжнародна  премія «Бізнес – Олімп», відзнака «Суспільне визнання», «Золота торгова марка». Сам Г. Хачхарджі  у 2001 році отримав почесне звання «Заслужений працівник промисловості України» та був занесений на районну Дошки Пошани  та до районної Книги Пошани. У 2004 році  нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, медаллю «За ефективне управління» та відзнакою «Золотий Меркурій». У 2005 році вдруге  занесений на районну Дошку Пошани. З 2007 року Г.Г. Хачхарджі є Почесним громадянином міста Пологи. У 2008 році нагороджений пам’ятним знаком «За заслуги перед Пологівським районом».
23 серпня 2010 року  пішов з життя Г.Г. Хачхарджі, залишивши по собі добрий слід в історії району і міста, ставши прикладом керівника, на якого іще довго будуть рівнятися прийдешні покоління.

Хачхарджі Г.Г.

Хачхарджі Г.Г.

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *