Шлях до Храму починається із Храму в душі…
У всі часи, у моменти радості і щастя, у хвилини болю і розпачу, саме віра підтримувала, надихала, давала людині надію на краще.
За інформацією сайту https://patriarchia.org.ua/istoriya/: «Християнство поширювалося іще в Київській Русі за князювання в Києві св. Оскольда (†882), Олега (†912) та Ігоря (†945). Св. рівноапостольна київська княгиня Ольга (†969), яка хрестилася в Константинополі, будувала храми і підтримувала поширення віри Христової в державі. Св. рівноапостольний київський князь Володимир Святославич (963-1015) охрестив у 988 р. Русь-Україну, як свідчить «Повість минулих літ». З цього часу Київська Русь-Україна вважалася християнською державою, де Православна Церква мала державне значення. За час існування Києво-Руської держави надзвичайний розвиток отримали церковна архітектура і мистецтво, побудовано величні православні храми: Десятинну церкву, Святу Софію Київську, Михайлівський Золотоверхий собор та ін.».
Продовжуючи давні християнські традиції, закладені ще за княжих часів, в першу чергу люди дбали про спорудження храму у своєму поселенні. В церкві настоятелі робили записи у метричних книгах про народження і смерть людини, проводили обряди хрещення та вінчання, вирішували життєві суперечки громадян. Свого часу при храмах діяли церковно-парафіяльні школи.
У різні роки у селах, що нині входять до складу Пологівської МТГ, діяли храми: на ім’я Успіння Пресвятої Богородиці у Басані, на честь Різдва Божої Матері у Вербовому, на ім’я Покрова Божої Матері у Григорівці, на ім’я Святителя Миколая у Пологах та Семенівці, на ім’я Пресвятої Трійці у Тарасівці. Ці величні культові споруди не витримали натиску бурхливих подій та змін в суспільстві, якими було переповнене ХХ століття. Знищені, зруйновані, розібрані на будматеріали, вони залишилися згадкою в архівних документах.
В наші дні відроджуються християнські традиції зводити храми. Нині на території громади діють церкви у селах Басань та Пологи, капличка біля Пологівського ОЕЗу. Триває будівництво храмів на території міста Пологи.
Цьогоріч відбулося відкриття храму на ім’я святого рівноапостольного князя Володимира в селі Костянтинівка. Колись про це мріяв Володимир Леонідович Бандуров, директор агрофірми «Комунар», заслужений працівник сільського господарства України. Його мрію втілила в життя уже його родина, яка і стала ініціатором будівництва храму.
У 2015 році в Костянтинівці відбулося освячення місця під забудову храму, а з 2016 року – розпочате будівництво. Будівельники постійно консультувалися зі священнослужителями задля того, щоб все відбувалось із дотриманням церковних канонів. Роботи тривали. 16 грудня 2018 року проведено освячення купола та хреста для храму.
10 серпня 2021 року жителі Костянтинівки та інших сіл стали свідками важливої події – урочистого відкриття храму рівноапостольного святого князя Володимира. Святкове богослужіння очолив правлячий архієрей, архієпископ Бердянський та Приморський Єфрем за участю священнослужителів Пологівського церковного округу. На очах у сотні парафіян відбулася справжня історична подія – освячення храму.
Як говорив Альберт Ейнштейн: «Лучше верить, чем не верить, потому что с верой всё становится возможным». Тож, нехай благодатний передзвін розноситься по всій окрузі, очищаючи душі та зміцнюючи віру на багато століть.
Фото із архіву Пологівського краєзнавчого музею та відкритих інтернет-джерел