Храм Успіння Пресвятої Богородиці

Храм Успіння Пресвятої Богородиці в селі Басань – перший на території Пологівської міської територіальної громади храм Київського патріархату.

Традиції зводити храми на місці нового поселення сягають своїм корінням сивої давнини. Перші поселенці Басані теж звели в селі спочатку дерев’яну, згодом цегляну церкву. Ці споруди не збереглися до наших днів. За переказами цегла з церкви була використана для спорудження господарських будівель колгоспу.

Довгий час в селі церкви не було. Та нині все змінилося, храм діє. Не один рік тривало будівництво храму Успіння Пресвятої Богородиці в селі Басань. 22 вересня 2019 року 8 священників Запорізької єпархії УПЦ та єпископ Запорізький і Мелітопольський, архієрей владика Фотій, провели обряд освячення храму та першу літургію, бо саме спільна молитва у стінах храму має велику чудодійну силу.

За словами настоятеля, отця Сергія: «Освячення храму є початком нового шляху. Храм, як і людина, яка прийняла Спасителя в своїй душі, оновлюється та радіє».

Розташований він на правому березі річки Мала Токмачка. Неподалік висаджений чудовий березовий гай. Цей гай данина пам’яті про односельців, які воювали на фронтах Другої світової.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці знаходиться за адресою: Запорізька обл., Пологівський р-н, с. Басань, вул. Патріотична, буд. 4а/ вул. Молодіжна, буд. 26

с. Басань

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: