Розробка Положського родовища ведеться з 20-их років минулого століття. У 1924 році геологи Харківського тресту «Союзкаолін» провели його розвідку й визначили запаси каоліну приблизно у 17,7 млн. тонн. Про поклади глини та про початок розробки родовища в районі теж ходять легенди. Говорять, що шукали тут затонулого золотого коня, а знайшли глину та каолін.
У нашому районі розробкою Положського родовища займається ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», а на основі видобутої сировини працюють: ТОВ «Дніпрокераміка» (займається виготовленням санітарно-технічної кераміки), ВАТ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» (є найбільшим в Україні виробником коагулянтів, що використовуються для господарсько-питного водопостачання) та художньо-керамічна майстерня «Добра глина».
Заснована художньо-керамічна майстерна «Добра глина»
Вся продукція виконана в кращих традиціях українського народу та вражає різноманітністю авторських орнаментів. Неповторний посуд Нагурних використовувався навіть для зйомок художніх стрічок «Тарас Бульба», «Інтерни», «Останній москаль». А керамічні свищики пологівських майстрів занесені до «Каталогу українських народних музичних інструментів», виданого у Німеччині.
Художньо-керамічна майстерня «Добра глина» щорічно приймає участь в Покровському та Сорочинському ярмарках, різноманітних фестивалях та конкурсах народного мистецтва. Роботи родини Нагурних знані як в Україні, так і далеко за її межами.
Батьківську справу продовжує син Андрій, який створив у Пологах художньо-керамічну майстерню «Глинка».