Художньо-керамічна майстерня «Добра глина»

  Пологівщину по праву можна вважати столицею запорізької кераміки. Як говорять цифри, Положське родовище каолінів та вогнетривких глин простягнулося смугою в 30 км при ширині 5 км від с. Кінські Роздори на сході до с.Новокарлівка на заході по обидва береги р. Конки. Середня потужність залягання каолінів та глин складає 5-8 метрів.

  Розробка Положського родовища ведеться з 20-их років минулого століття. У 1924 році геологи Харківського тресту «Союзкаолін» провели його розвідку й визначили запаси каоліну приблизно у 17,7 млн. тонн. Про поклади глини та про початок розробки родовища в районі теж ходять легенди. Говорять, що шукали тут затонулого золотого коня, а знайшли глину та каолін.

  У нашому районі розробкою Положського родовища займається ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», а на основі видобутої сировини працюють: ТОВ «Дніпрокераміка» (займається виготовленням санітарно-технічної кераміки), ВАТ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» (є найбільшим в Україні виробником коагулянтів, що використовуються для господарсько-питного водопостачання) та художньо-керамічна майстерня «Добра глина».

  Заснована художньо-керамічна майстерна «Добра глина» подружжям Віктора та Лариси Нагурних у 1998 році. Випускники Миргородського керамічного технікуму ім. М.В. Гоголя об’єднали навколо себе талановитих майстрів, створивши потужний творчий колектив. Результатом їхньої сумлінної діяльності є незліченна кількість робіт: посуд, настінні тарілі, сувеніри, садово-паркова скульптура, пласти.

  Вся продукція виконана в кращих традиціях українського народу та вражає різноманітністю авторських орнаментів. Неповторний посуд Нагурних використовувався навіть для зйомок художніх стрічок «Тарас Бульба», «Інтерни», «Останній москаль». А керамічні свищики пологівських майстрів занесені до «Каталогу українських народних музичних інструментів», виданого у Німеччині.

  Художньо-керамічна майстерня «Добра глина» щорічно приймає участь  в Покровському та Сорочинському ярмарках, різноманітних   фестивалях та конкурсах народного мистецтва. Роботи родини Нагурних знані як в Україні, так і далеко за її межами.

  Батьківську справу продовжує син Андрій, який створив у Пологах художньо-керамічну майстерню «Глинка».

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *