З Днем Збройних Сил України!

З музейної колекції

6 грудня наша держава відзначає День Збройних Сил України – загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців. 6-го грудня 1991-го року був прийнятий Закон України «Про Збройні Сили України». Саме ж свято, День Збройних Сил України, було встановлене у 1993-му році Постановою Верховної Ради України.             У всі часи військові формування були надійним захистом держави, території. І зараз на військовослужбовців покладаються важливі завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності, недоторканності. Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій.

До складу Збройних Сил України входять:

  • Сухопутні війська
  • Повітряні сили
  • Військово-морські сили
  • Сили спеціальних операцій
  • Десантно-штурмові війська
  • Інші підрозділи допоміжного характеру

Пологівський районний краєзнавчий музей завжди підтримує військовослужбовців України посильною волонтерською допомогою, теплим, добрим словом подяки під час екскурсій. Для учнівської молоді ми проводимо численні музейні уроки, на які запрошуємо тих, хто захищає державу: учасників АТО/ООС, членів територіальної оборони, волонтерів. В музеї є експозиційний розділ про земляків-військовослужбовців, які віддали життя, захищаючи Україну: Артема Корнєва, Романа Соловйова, Дмитра Шингура.

Щороку музейна колекція поповнюється новими предметами, які передають нам військовики. Для нас це особлива частина історії краю – вистраждана, болюча. Серед зібраних предметів є: гільзи від снарядів та фрагменти стрілецької зброї, прапори з символікою частин та підписами військовослужбовців, світлини земляків, особисті речі, елементи екіпіровки тощо. Є в колекції і бронежилет воїна.

Ще з давніх часів військові захищали своє тіло від ворожого спису, стріли, кулі захисним обладунком. Це були різні речі: шкіра від впольованої тварини, щит, кольчуга. Бронежилет – один із предметів екіпіровки захисту сучасного воїна в усьому світі.

До Пологівського районного краєзнавчого музею свій бронежилет передав Юрій Єфремов, вчитель історії та правознавства КУ «Басаньська ЗОШ І-ІІІ ступенів» ПМР, колишній військовослужбовець, учасник бойових дій. Він був призваний на службу під час першої хвилі мобілізації. 23 батальйон територіальної оброни «Хортиця», де ніс службу Юрій Єфремов, був сформований на території Запорізької області одним із перших в Україні у квітні 2014 року. Найменування «Хортиця» дісталося батальйону невипадково. Воно тісно пов’язане з територією та історією нашого краю і сама ця назва спонукала військовиків до ще більшої відповідальності. Згідно військової спеціальності Юрія Івановича було зараховано до взводу зв’язку. Спочатку планувалося, що батальйон буде нести службу на території нашої області, охороняти стратегічні об’єкти. Але все склалося інакше. Підрозділ Ю. Єфремова брав участь у бойових діях на передових позиціях, у першій лінії оборони та проти партизанських дій місцевого населення. Зі слів Юрія Єфремова, бронежилет завжди був його надійним захистом від ворожої кулі. На передовій нізащо не можна було його знімати. Доводилося навіть спати в ньому.

З початком АТО на сході України, Юрій Іванович пішов на захист країни і гідно виконував свій військовий обов’язок. А по закінченню служби без вагань передав бронежилет до музею. Ось про що розповідає Юрій Іванович: «…події, які відбулися у нашій державі, корінним чином змінили і моє життя. Навчаючи дітей, я завжди акцентував їхню увагу на історії військових конфліктів, їх причини та наслідки для держав і людства. Війна – це завжди велике горе і багато хто думав, що людство у ХХІ столітті, враховуючи гіркий попередній досвід, вже не повернеться до практики вирішення конфліктів воєнним шляхом. Але, на жаль, я, як і багато хто із нас, дуже помилявся. В усі часи чоловіки йшли захищати від ворогів свою землю, рідний дім, своїх близьких. Це відчуття воїна-захисника було сформовано протягом століть у боротьбі за власну національну державу і тому, на мою думку, захист рідної землі  є головним призначенням чоловіка. Зараз своє призначення я бачу у тому, щоб навчати підростаюче покоління в дусі патріотизму, любові до своєї країни, та щоб мої учні виросли справжніми захисниками рідної землі….».

Тож, з відчуттям глибокої шани і вдячності, щиро вітаємо військових! Нехай спокійно відчувають себе під надійним захистом ваші сім’ї, весь український народ!

изображение_viber_2020-12-04_11-36-31 изображение_viber_2020-12-04_11-36-30 IMG_0073 IMG_0076 аук гдшл орлр

 

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: