Земля батьків мережена любов’ю

Безсумнівно, Пологівщина багата талановитими, обдарованими, видатними людьми. Безліч відомих всій Україні великих митців, політиків, вчених народилися на пологівській землі. Ними захоплюються. За їх життєвим шляхом спостерігають. Їх здобутки обговорюють. Своєю працею ці люди змінили та продовжують змінювати наш світ на краще. І ми повинні, щонайменше,їх пам’ятатита пишатися тим, що вони зробили для своєї країни.

Золотими літерами в історію Пологівщини вписано ім’я Степана Івановича Кравчуна. Його називають людиною-легендою, а його життя і діяльністьнерозривно пов’язані з підприємством «АвтоЗАЗ» та містом Запоріжжя. Але тут, в пологівськім краю, розпочався його життєвий шлях та сходження до визнання.

Народився Степан Іванович 9 квітня 1936 року в селі Тарасівка Чубарівського (нині Пологівського) району в звичайній селянській родині. Згодом родина Кравчунів оселилася в місті Пологи, де до цього часу зберігся їх будинок. Та свою подальшу долю Степан Кравчун пов’язав із Запоріжжям, де жив, навчався та працював. Його трудова біографія схожа на «голлівудську мрію», коли людина від звичайного робітника підіймається службовими сходинками до посади генерального директора. Але за цим не удача чи щасливий збіг обставин, а роки наполегливої праці, повна самовідданість обраній професії, бажання створюватиінноваційне, краще, підкорювати нові вершини, еволюціонувати. Таким був Степан Кравчун, людина, чиє серце билося в ритмі автомобільного двигуна.

Кравчун Степан Іванович.   Кравчун Степан Іванович

Довідкова інформація з відкритого інтернет-джерела https://uk.wikipedia.org/wiki/Кравчун_Степан_Іванович:

«Закінчив агротехнікум в Оріхові, в 1965 році – Запорізький машинобудівний інститут за спеціальністю інженер-механік з обробки металів тиском. Основна трудова біографія С. І. Кравчуна пов’язана із Запорізьким автомобілебудівним заводом («Комунар», «АвтоЗАЗ»). Тут з 1959 року С. І. Кравчун працював на таких посадах: учень слюсаря, слюсар, нормувальник, майстер, начальник групи інструментального господарства, заступник начальника цеху, начальник цеху, заступник начальника корпусу, начальник корпусу, головний технолог, головний інженер. У 1983-1996 – генеральний директор виробничого об’єднання «ЗАЗ» (з 1994 – ВАТ «АвтоЗАЗ»). Брав участь у налагодженні серійного випуску автомобілів «Запорожець», «Таврія» та «Славута». Входив до Національної ради соціального партнерства, до Ради промисловців і підприємців при Президенті України.Зробив великий внесок у розвиток підприємства, благоустрій міста. За час керівництва підприємством С. І. Кравчуном у Комунарському районі Запоріжжя було зведено понад 50 тис. м² житла, лікарня на 300 ліжок, санаторій, палац спорту. Автор і співавтор кількох винаходів. З 1997 року – генеральний директор ТОВ «Прогрес». У 2002 був кандидатом у народні депутати України. Помер 25 листопада 2019 року».

А цьогоріч, 03 грудня, рідні Степана Івановича – його син Олексій Степанович зі своїми доньками та брат Михайло відвідали Пологівський краєзнавчий музей. Цей візит став важливою подією для музейників. Ми не лише познайомилися з сином видатного земляка, а й дізналися багато нового з його біографії. Олексій Степанович розповів, якою людиною був його батько, чим захоплювався, як виховував своїх дітей і які життєві настанови залишив своїм нащадкам.

Олексій Степанович, як і його батько, головною справою свого життя обрав  автомобілі. Але на цьому діапазон його захоплень не вичерпано. Він залюбки відкриває для себе і інші сфери діяльності.

Приємно вражає те, що ця сім’я глибоко цінує і шанує родинні зв’язки, всі підтримуютьі поважаютьодин одного, шанують і бережутьродинні історії. Ось і наразі Олексій Кравчун збирає інформацію про свій рід для встановлення родоводу. Допомагають йому в цій справі відомий запорізький історик Валерій Стойчев та журналіст Інеса Атаманчук, які теж прибули до музею з візитом.

Олексій Кравчун спланував побувати на батьківщині свого батька. Ще більше прагнув показати пологівський край своїм дітям. Тут, на Пологівщині, і зараз проживають рідні, тут знайшли вічний спокій діди-прадіди та стоїть замріяно батьківська хата, зберігаючи спогади про колишніх господарів. З цим краєм пов’язано безліч родинних історій славного роду Кравчунів. І спілкуючись з представниками молодого покоління, розуміємо, що нитка пам’яті не обірветься.

1   2   3   4   5   7   10   13 11   18   20   22

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: