Жінка-весна!

Весна… Її прихід відчувається усюди: у ніжних переспівах птахів, в лагідному дотику сонячних променів. Розтане сніг, відступлять морози, земля оживе, зеленим листям замає кожне деревце. За вікном – березень!

Погожої весняної днини, 7 березня, свій 70-річний ювілей відзначає  неймовірно весняна і дивовижна жінка Катерина Пилипівна Кодак.

Родом вона із села Чубарівка Пологівського району. З дитинства мріяла бути артисткою. Тому отримавши середню освіту, обрала шлях до творчості і сцени: вступила до Дніпропетровського  театрального  училища.

Свою трудову діяльність розпочала 1970 року у Пологівському  районному  будинку  культури  керівником театрального колективу. З  1978  року працює  завідуючою  масовим  сектором  будинку  культури  «Гірник», з 1979 року – інструктор клубної роботи.

Енергійність, організаторські здібності, креативне бачення шляхів розвитку установи сприяли призначенню її на посаду директора будинку культури «Гірник». Від 1980 року Катерина Кодак – директорка «Гірника».

Катерина Пилипівна була режисером багатьох театралізованих свят та заходів, ініціатором проведення фестивалів «Травневі зірочки», «Мелодія  двох  сердець». Вона  здійснила  постановку  ювілейного  свята  «Рідне  місто  моє»,  з нагоди  115-річчя  міста  Пологи.

На особливу увагу заслуговує аматорський театральний колектив, який багато років очолює Катерина Кодак. На рахунку цього колективу ряд різножанрових постановок, вистав зарубіжної, української класики та творів сучасних авторів як для дорослої аудиторії, так і для дітей. У 1996 році колективу було присвоєно почесне звання «народний». Театральний колектив «Гірника» – учасник чисельних фестивалів та конкурсів, з яких обов’язково повертається з нагородами. І в цьому, звісно ж, заслуга невтомного керівника – Катерини Кодак.

Катерина Пилипівна неодноразово обиралась депутатом Пологівської  міської ради, була головою постійної комісії з питань культури, освіти,  охорони  здоров’я,  фізичної культури  і  спорту.

За  плідну  працю  та  успіхи  у  творчій  діяльності  Кодак  Катерина Пилипівна неодноразово  нагороджувалася районними та обласними відзнаками, грамотою Міністерства культури і туризму України. У 2005 році вона нагороджена почесним знаком «За заслуги перед містом Пологи», а у 2006 – занесена на районну Дошку пошани.

В експозиційному розділі Пологівського районного краєзнавчого музею «Славиться Пологівщина земляками» серед когорти знаних людей Пологівщини є відомості і про Катерину Кодак. 50 років роботи в галузі «Культура», незліченна кількість проведених масових заходів та свят. А ще харизма, енергія, заповзятість, людяність, доброта та невичерпний оптимізм – основні якості цієї неординарної, талановитої, дивовижної жінки.

Тож, рівняємось на Вас, наша старша колего! Беремо з Вас приклад, вельмишановна Катерина Пилипівна!

Бажаємо Вам вічної весни в душі, наснаги і натхнення, любові, радості і величезного щастя!

1-288 17 DSCN9708 IMG_5198 IMG_9259    вист3   Кодак К.   Кодак Катерина 20 років

Розкажіть про нас своїм друзям:
Приєднуйтесь до нас: